еМагазин

Tag : цевки

Локално ТОП СТОРИИ

ЕСМ ќе постави нови топловодни цевки на опожарениот мост „Беласица“, по добиена дозвола од Град Скопје

Редакција
АД ЕСМ е подготвен, по добиена дозвола од Градот Скопје, да ги постави новите топловодни цевки на мостот „Беласица“ и ќе вложи максимални напори нивната...
Свет ТОП СТОРИИ

Во шведските и дански води забележано истекување на гас од цевководите на Северен поток

Редакција
Кремљ е „навистина загрижен“ поради забележаните истекувања на гасоводите Северен поток еден и Северен поток два, оценувајќи дека не треба да биде исклучена ниту една...
Македонија ТОП СТОРИИ

Насилник ги исекол цевки за довод на медицински гас во Заводот за нефрологија во Струга

Редакција
За брзо време ќе бидат санирани оштетените бакарни цевки на централниот довод на медицински гас до операциската сала во Специјалната болница за нефрологија во Струга,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Жител на Желино се сомничи за вмешаност во оштетувањето на цевките за кислород во тетовската болница

Редакција
Маж на возраст од 42 години од селото Желино вчера бил лишен од слобода, бидејќи полицијата се сомнева во негова вмешаност при оштетувањето на системот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Избегната трагедија: Намерно оштетени две цевки од системот за довод на кислород во тетовската болница

Редакција
Вработените во тетовската болница утринава увиделе дека има оштетување на системот за централен довод на кислород низ објектите, а за среќа нема последици по пациентите....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЦМЦ ГРОУП“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на цевки вреден 479.000 евра

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на водоводни цевки (дуктилни цевки и ПЕ цевки и ПЕ црева) склучи договор со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Квалитет-пром“ го доби тендерот на ГА-МА за набавка на цевки вреден 574.000 евра

Редакција
ГА-МА АД – Скопје по распишаниот тендер за набавка на цевки склучи договор со друштвото за градежништво и трговија „Квалитет-пром“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово. Вредноста на...
Бизнис

„Тетра“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на цевки за РЕК Битола вреден 131.000 евра

Редакција
Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на цевки за цевководи и...