еМагазин
Image default
Локално

Лекар од Охрид ретрактивно и издал боледување на полицајка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М.(68) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,несовесно работење во службата“ и против М.М.Ш.(39) од село Велгошти поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,издавање и употреба на невистинито лекарско или ветеринарно уверение“, информира МВР.

На 21.09.2018 година првопријавениот, како матичен лекар, ретроактивно и издал боледување на второпријавената, вработена во СВР Охрид, по што таа го употребила таквото боледување за да го оправда отсуството од работа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца скопјани претепале маж од крушевско

Никола Осило

Драма во Аеродром: Нападнат пар и еден родител

Никола Осило

Приведен велешанец на кој не му се допаднала сообраќајната казна

Никола Осило