еМагазин
Image default
Бизнис

Листа на должници на УЈП: Граѓаните и фирмите на државата и должат 9,9 милијарди денари

На најновата листа на должници на Управатата за јавни приходи (УЈП) има 1.989 должници – правни лица (помалку за 207 од претходната листа) и 2.306 физички лица (помалку за 121 од претходната листа).

Вкупно објавениот нето долг во Листата бр.3/2019 изнесува 9.914.117.111 денари, помалку за 44.135.290 денари од претходната листа.

Нето-долгот за даноци и придонеси изнесува 9.772.877.861 денари (помалку за 156.148.848 денари од претходната листа), додека долгот за царински давачки е 141.239.250 денари (повеќе за 112.013.558 денари од претходната листа).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познати бизнисмени и бројни јавни претпријатија на листата на должници на УЈП

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Цементарница Усје оствари добивка од 778 милиони денари за девет месеци

Никола Осило

Претседателот на ИАБ Македонија, Ефтимовски: Огласувачите да ги зголемат буџетите за дигиталните издавачи во Македонија

Редакција

Еуромакс целосно е посветена на заштита на животната средина – без цијанид и сулфурна киселина

Редакција