еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на гориво

АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на гориво за моторни возила склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги „Лукоил Македонија“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 24.600.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кираца Накова и Гоце Талевски нови членови на Управниот одбор на МЕПСО

Никола Осило

Албански Топ ченел: Груевски влегол нелегално во Албанија, а излегол со лична карта

Редакција

Во блок-трансакација продадени акции од Стопанска банка Битола за 38.000 евра

Никола Осило