еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За 1,4 милиони евра продаден блок од 15.191 акција од Комерцијална банка

Во блок-трансакција вредна 85,8 милиони денари или околу 1,4 милиони евра денеска на Македонската берза се продадоа 15.191 акција од Комерцијална банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 5.650 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во блок-трансакција „тешка“ 91.000 евра продадени акции од Комерцијална банка

Комерцијална банка со намалена добивка

Колку пари ќе бара Трифун Костовски од Хари Костов за продажба на Еуростандард на Комерцијална банка?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нимиц ја повика Грција да го ратификува Договорот од Преспа

Редакција

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 8 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило

(Видео) Иванов пред три години објави аболиција, ќе има ли ново помилување?

Никола Осило