еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

М.Ж. Транспорт купува авиобилети за 1,2 милиони денари

М.Ж. ТранспортАД-Скопје распиша оглас за набавка на авио билети.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.225.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Како изгледа една вечер на стриптизер во Македонија: Ме бараат и мажи за нивните сопруги

Редакција

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на возила вреден 36.000 евра

Никола Осило

Четири сценарија по отфрлањето на Договорот за Брегзит

Редакција