еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за развој на образованието купува возила за 1,2 милиони денари

Бирото за развој на образованието распиша оглас за набавка на патнички возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.271.186 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заменик-градоначалничката на Град Скопје, Абази поднесе оставка

Редакција

Катица Ќулавкова: Со едностраната изјава за македонскиот јазик се откажуваме од македонските дијалекти во соседните држави

Редакција

Партијата на Макрон под истрага, полицијата изврши претрес во седиштето

Редакција