еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието купи две лимузини од „МИ-ДА“ за 50.000 евра

Собранието на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на две патнички моторни возила (лимузина – седан) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „МИ-ДА Гранд моторс“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.054.430 денари или околу 50.000 евра, колку што чинат двете лимузини Форд Мондео Тренд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зошто граѓаните ја изгубија довербата во СЈО?

Редакција

Колку мобилни и се одземени на Катица Јанева и кој телефон е форматиран?

Редакција

Вонредно ќе се преиспитува пресудата: Прифатено барањето на Јанкулоска за одложување на затворската казна за „Тенк“

Редакција