еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонија одигра нерешено со Словенија во контролниот натпревар пред почетокот на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено со Словенија, во претпоследниот настап пред дебитантското учество на Европското првенство во фудбал.

Натпреварот заврши со резултат 1:1, а црвено жолтите, гол примија во 97 минута. Победата ја имаа во раце, се до последната минута од продолжението на натпреварот.

После подолго време, македонските фудбалери играа пред публика, односно капацитетот на Градски стадион „Тодор Проевски“ беше со 30 отсто исполнетост, колку што дозволува протоколот за заштита од Ковид-19.

Следниот контролен натпревар пред ЕП за Македонија е в петок, против репрезентацијата на Казахстан во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штабот на Река: Малата излезност ја потврдува тезата дека 1/4 од населението е иселено од државата