еМагазин
Image default
Бизнис

„Македонијатурист“ го доби тендерот на Министерството за одбрана за хотелски услиги вреден 19.000 евра

Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за набавка на хотелски и угостителски услуги склучи договор со хотелско-угостителското акционерско друштво „Македонијатурист“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.196.756 денари или околу 19.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„ЗСФ КОМ“ на Фатмир Етеми повторно ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Никола Осило

„Симболико“ го доби тендерот на МВР за оператор на кол-центар за лични документи „тежок“ 460.000 евра

Никола Осило

„Оилко“ откупи сопствени акции

Никола Осило