еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Макстил ја зголеми добивката

Во првите шест месеци од годината Макстил оствари вкупни приходи од 2.939.577.231 денари, споредени со 2.581.386.940 во првото полугодие минатата година истите бележат раст од 13,9%.

Добивката пред оданочување за овој период изнесува 2.454.947 денари, која споредена со 2.146.861 во првото полугодие минатата година бележи раст од 14,3% и нето добивка од 1.810.397 денари, која споредена со 1.620.167 денари истиот период минатата година има раст од 11,7%, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: На пратеници им се нудат и по 2 милиони евра да гласаат „за“

Редакција

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир

Редакција