еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штипски Бетон во загуба

Бетон АД Штип во првите шест месеци од годината има загуба од 48.415 илјади денари покажува консолидираниот Биланс на успех на компанијата, објавен преку Македонската берза.

Лани во истиот период загубата на компанијата изнесуваше 57.492 илјади денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Адемоска: Отворањето на „Хилтон“ беше предизвик, исполнивме највисоки светски стандарди во хотелиерството

Редакција

Станува ли фијаското на ДУИ со Законот за јазиците голем предизборен адут за СДСМ?

Vladimir Nikolovski

МФ: Фирмите добија 12,7 милијарди денари поврат на ДДВ

Никола Осило