еМагазин
Image default
Локално

Марихуана пронајдена кај затвореник во тетовскиот затвор

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ц.(46) од село Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информира МВР.

На 11.03.2018 година во Тетово, во кругот на Казнено-поправната установа „Затвор –Тетово“, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот и пронашле и одзеле марихуана.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Само во Македонија: Опустошиле шума за да си пробијат пат без дозвола

Никола Осило

Агресивен охриѓанец навредувал сообраќаец

Никола Осило

Дваесеттина повредени во судар на автобус и автомобил на автопатот Куманово-Табановце

Редакција