еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со друштвото за трговија, производство и услуги „Марковски компани“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 72.865.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Рубитон“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

„Гранит“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 78 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Братче и сестричка од кумановско Степанце живеат во услови полоши од штала

Редакција

Почна расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција

„Окта“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 73 денари по акција

Никола Осило