еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Машинокоп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен за РЕК Битола вреден 5,3 милиони евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија, во државна сопственост по распишаниот тендер за ископ на јаглен, меѓуслојна и кровинска јаловина во ПЕ Рудник (РЕК Битола) склучи договор со друштвото за изведување на рударско градежни работи „Машинокоп“ ДООЕЛ увоз-извоз Кавадарци.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 330.400.000 денари или околу 5,3 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петстотини илјади „шлаканици“ од Светска банка за СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Никола Осило

Колкави се примањата на членовите на Надзорниот одбор на Тиквеш

Редакција

Заев по средбата на бугарскиот врв за македонското прашање: Политичарите треба да им ја остават работата на експертите

Никола Осило