еМагазин
Image default
Македонија

Мендух Тачи имал сообраќајна несреќа на враќање од Тирана

Плусинфо објави дека лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи вчера попладне кога се враќал од посетата на Тирана, каде се сретнал со претседателот на Албанија, Илир Мета имал сообраќајна несреќа.

Возилото во кое се возел излетало од патот на десетина километри од Охрид во близина на охридскиот аеродром, потврдиле за Плусинфо од партијата.

Тачи е добар и се здобил со мали повреди на нозете и немало потреба од медицинска интервенција.

Фото: Тачи/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска ќе ги испитува патните трошоци на пратениците

Редакција

Собранието нема да номинира свои луѓе да ја следат работата на изборните органи на референдумот

Редакција

Димовски: Секое правно лудило завршува вака, секогаш кога Собранието носи неуставни закони вклучително и јас

Редакција