еМагазин
Image default
Македонија

Министерот Бектеши слушнал некои од „бомбите“ за ДУИ, вели дека се приватни разговори

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека не сака да ги коментира новите т.н. бомби од прислушувани разговори наводно на лица од ДУИ, кои беа пласирани на Фејсбук, со оглед дека таквото објавување е строго забрането со закон.

Тој слушнал некои од тн. „бомби“, и како што изјави, тоа се приватни разговори.

– Не би сакал да коментирам за нешто што е строго забрането со закон. Што се однесува до „бомбите“, накратно сум слушнал некои. Тоа се приватни разговори како што можам јас со Вас или кој било да комуницираме приватно, рече Бектеши, одговарајќи на новинарски прашања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Ел Чека: Објавува „бомби“ од Чикаго, а по потекло е од кичевско

„Бомбите“ на Ел Чека ќе ги слуша и ЦИА, а Заев ќе „падне“, ако не се уапсат криминалците во Владата

(ВИДЕО) Што ќе „ќари“ Кумановската група од „бомбите„ на Ел Чека?

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познати имињата на членовите на групата за реформи во УБК

Редакција

Инспекторатот не утврдил нерегуларности во академскиот напредок на Адеми и Нухиу

Редакција

Собраниската Комисија за избори и именувања предложи директори во неколку испразнети институции

Редакција