еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за образование бара рецезенти на учебници

Министерство за образование и наука, Педагошка служба, објави оглас за рецензии на учебници по
босански јазик за I одделение, информатика за VI одделение, граѓанско образование за VIII одделение и граѓанско образование за IX одделение во деветгодишно основно образование.

Сите детали за огласот, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Петар Атанасов, заменик-министерот за образование, кој си поднесе оставка

Редакција

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Никола Осило

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Редакција