еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мнозинскиот сопственик Ристо Милев со понуда за преземање на 28.438 акции на ГД Тиквеш

Ристо Милев, кој веќе поседува 39.562 обични акции со право на глас или 58,18% од акциите на ГД Тиквеш од Кавадарци достави понуда за преземање на 28.438 обични акции со право на глас издадени од ГД Тиквеш, стои во информацијата објавена на Македонската берза.

Милев се обрзува да ги откупи акциите по цена од 175 денари по акција, која е за 2,61% повисока од просечната цена на акциите на ГД Тиквеш.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законското решение донесено со консензус: Се овозможува влез на вакцините за Ковид-19 во земјата

Редакција

Во првите осум дена попишани вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови

Редакција

Братот на Верица Белчовска реагира на пресудата: „Сестра мѝ ништо нема да ја врати назад, но само 15 месеци за изгубен млад живот“

Редакција