еМагазин
Image default
Локално

Му се заканувал на полицаец додека сведочел во судница

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.С.(56) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира МВР.

На 16.07.2019 околу 11.20 часот во Тетово, во судница на Основен Суд Тетово, пријавениот  упатил закани кон полициски службеник, додека истиот давал исказ во својство на сведок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го изрешетале во „Мерцедес“: Тешко повредено 22-годишно момче од скопско

Никола Осило

Опожарени „Крајслер“, „Мазда“ и „Ауди“ во Скопје

Никола Осило

Скопјанка ја претепала партнерката на татко и

Никола Осило