еМагазин
Image default
Локално

МВР со детали за битолчанецот што почина на улица во Скопје

На 14.04.2019 година во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола, инфомира МВР.

Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал. Била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бесплатнoто паркирање во Hug&Fly зоната на Меѓународниот аеродром Скопје е 10 минути

Редакција

Поднесен обвинителен акт за предметот „Пасоши“

Редакција

Стружанец запалил трска: Пожарот направил пепел од имотот на соседите

Никола Осило