еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Наќе Чулев е новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

ВМРО-ДПМНЕ како предлог за министер за внатрешни работи го кандидира Наќе Чулев, долгогодишен професионалец во областа на безбедноста, дел од Агенција за разузнавање, иформираат од партијата.

„Наќе Чулев е дипломиран криминалист со постдипломски студии по мир и развој, на Институт за одбранбени и мировни студии, при Филозофски Факултет на Универзитетот Св. Кирил и Методиј Скопје.

Наќе Чулев има богато искуство од областа на безбедносната политика и прашањата од Министерството за внатрешни работи“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ прифаќа Чулев да биде технички министер за внатрешни работи

Кој е Наќе Чулев, новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оставката на Заев ударна вест во Грција

Редакција

„Тутма“ на Богородица: Голем број Македонци во Грција ќе го прослават Денот на независноста

Никола Осило

Вакцините со погрешни декларации се уште не се уништени

Редакција