еМагазин

Tag : Наќе Чулев

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Приведени 4 лица, запленет 1 килограм кокаин во Крушопек, детали од МВР

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител...
Македонија

Владата поништи 89 распоредувања во МВР на министерот Наќе Чулев

Редакција
Врз основа на Законот за Влада, на владина седница е усвоена одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донесе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил новиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев

Редакција
еМагазин прв го објавува анкетниот лист на новиот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев. Каков имот пријавил Според анкетениот лист кој го доставил до...
Македонија

ДИК: Не сме надлежни да одлучуваме по барањето мислење на Чулев за назначувањето шеф на СВР-Скопје

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница утврди дека решението за назначување на раководна позиција од страна на министерот за внатрешни работи не претставува акт...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Наќе Чулев, од оперативен разузнавач до технички министер за внатрешни работи

Редакција
Наќе Чулев, предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е новиот технички министер во преодната Влада. Какво образование има? Според неговата официјална биографија во 1994 година завршил воена...
Македонија

СДСМ прифаќа Чулев да биде технички министер за внатрешни работи

Редакција
Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев да биде технички министер во министерството за внатрешни работи е прифатлив за СДСМ, соопштија од партијата. „Чулев не е униформирано...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Наќе Чулев, новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Наќе Чулев е нивниот нов предлог за технички министер за внатрешни работи. Што пишува во неговата биографија? Наќе Чулев има богато искуство...
Македонија ТОП СТОРИИ

Наќе Чулев е новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ како предлог за министер за внатрешни работи го кандидира Наќе Чулев, долгогодишен професионалец во областа на безбедноста, дел од Агенција за разузнавање, иформираат од...