еМагазин

Tag : Наќе Чулев

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) МВР доделило милионски бизнис на приватна фирма за набавка на храна иако има свои кујни, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Приватна компанија која добила грант за изградба на фабрика од владата на СДС, сега руши рекорди во добивање на милионски тендери во вредност од неколку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски му одговори на Вархеји: Народот е тој што кажува дали се поминати црвените линии

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при посетата во Гевгелија, во одговор на новинарско прашање во врска со неодамнешната изјава на Оливер Вархеји, кој рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Наќе Чулев суспендиран од Агенцијата за разузнавање

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен директор во Агенција за разузнавање, Наќе Чулев добил суспензија од Агенцијата за разузнавање. „На 8.6.2022, Наќе Чулев е...
Македонија

Ексминистерот Наќе Чулев позитивен на Ковид-19

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19, соопшти тој на Фејсбук. „Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес...
Македонија

Спасовски ја презеде министерската функција во МВР од Нухиу

Редакција
Во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Агим Нухиу денеска ја предаде должноста на новоименуваниот прв човек на овој ресор Оливер Спасовски. Министерот Спасовски му...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Чулев се враќа на претходното работно место во Агенцијата за разузнавање: Поминавме низ турболентен период

Редакција
Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев кој денеска ја предаде должноста на Агим Нухиу се огласи на неговиот фејсбук-профил по повод заминувањето од МВР...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) Чулев не е повеќе министер за внатрешни работи, должноста му ја предаде на Агим Нухиу

Редакција
Досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска официјално му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на Агим Нухиу, кој беше негов заменик во...
Македонија

Кривична и суспензија за советникот на Чулев за несоодветно и насилничко однесување

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Славјанка Петровска ja инфомираше јавноста дека е поведена постапка против советникот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев за инцидентот...
Македонија

Вкупно 27.326 прекршоци за неносење маски

Редакција
Од страна на полициските службеници досега се констатирани вкупно 27.326 прекршоци за неносење лична заштита на лицето, од кои 444 прекршоци во изминатото деноноќие, објави...
Македонија

Советник од кабинетот на министерот Наќе Чулев позитивен на корона вирусот

Редакција
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Ковид-19. „Советникот не се инфицирал...