еМагазин
Image default
Локално

На граница уапсен Албанец баран од Интерпол

На 17.07.2019 во 18.50 часот на граничен премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г.(37) од Република Албанија, бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“, по меѓународна потрага од Интерпол, информира МВР.

Тој бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пронајдена стара неексплодирана граната кај село Батинци

Никола Осило

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Редакција

Ограбен автомат клуб на „Партизанска“

Никола Осило