еМагазин
Image default
Да помогнеме

На Велјановски од Припор му се запалил домот, потребна е помош

На Божин Велјановски од Припор му се запалил домот и се она што го штедел и инвестирал, го снемало за миг.

„Во моментов, тој и неговите четири дечиња, се сместени кај роднини и се надеваат во нашата хуманост за да се обнови нивниот дом за да може да се врати во својата куќа. Знам дека многумина имаат градежен материјал кој само ни зафаќа место во дворот или шупата и од кој често се сопнуваме. Знам и дека многумина можат да помогнат и финансиски… Сега е моментот да докажеме дека сме вистински христијани и да му помогнеме на својот брат кој е во неволја“, се вели во апелот за помош.

Ако сакате да помогнете финанански, тоа можете да го сторите на следнава сметка:

Божин Велјановски, 200003205607007 Стопанска Банка А Д. Скопје, а ако сакате да помогнете со градежен материјал, јавете се на

076/488-025 Божин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Дечиња од Охрид, од врата на врата собираат пари за Сара, а кон акцијата се приклучи и такси-компанијата Де лукс

Редакција

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција

15-годишната Ива има канцер на коските, потребни се средства за лекување

Редакција