еМагазин
Image default
Бизнис

„Макпетрол“ откупи сопствени акции

„Макпетрол“ АД Скопје се стекна со 100 сопствени акции и сега поседува 7.996 сопствени акции што претставува 7,12% од вкупниот број на акции на издавачот Макпетрол АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол“: Снабдувањето со горива ќе се нормализира во следните денови

Редакција

Макпетрол лани со 2,6 пати поголема добивка

Редакција

Колкави трошоци лани имале радиостаниците Антена 5, Канал 77, Метрополис и Јон

Редакција