еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Не очекува променливо време со обилни дождови и грмежи

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР.

Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи.

Во среда и четврток ќе се задржи стабилно и суво, а температурите брзо ќе се покачат. Кон крајот на неделата во попладневните часови повторно ќе има појава на локални врнежи и грмежи.

Минималната утринска температура ќе биде девет степени, а масималната дневна ќе достигне до 35 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео + Фото) Заеви на Виенскиот бал во Скопје: Кој се им правеше друштво

Редакција

Се уште е во критична состојба: Извршени две операции над 20-годишната девојка, која настрада во автобуската несреќа

Редакција

На Инфективната клиника 33 пациенти со морбили, еден во потешка здравствена состојба

Редакција