еМагазин
Image default
Да помогнеме

Недостасуваат пет ќебиња и пет јоргани за куќата која „Проект среќа“ ја изгради за социјално загрозено семејство

„Проект среќа“ информираа дека првата куќа оод големиот проект #ТополДомЗаСите ја завршуваат во среда, но недостасуваат пет ќебиња и пет јоргани.

„Ја предаваме куќата на семејството. Ни недостасуваат 5 кебиња и 5 јоргани. Исто така ни треба помош за уредување на дворот. Ако имате и вие големо срце, и сакате да помогнете, ве очекуваме!Следната куќа ја започнуваме за две недели? Кои се следните компании со големо срце?,“ објавија „Проект среќа“ на нивниот фејсбук-профил.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тетовец починал во Малта, потребни се средства за транспорт

Редакција

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција

Апел за помош: Потребни се само 180.000 денари за да му го олеснат животот на Александар Велески

Редакција