еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Неколку спортски сали Владата им ги врати на општините

На оваа своја седница Владата донесе одлука спортските сали Партизан и Расадник да им бидат вратени на Општина Карпош и на Општина Кисела Вода, спортската сала во Радовиш, како и спортската сала во Куманово и други спортски објекти во овој град, да им бидат вратени на Општина Радовиш и Општина Куманово.

Со овие одлуки, спортските сали се враќаат во владение и на управување на општините и стануваат поблиску до граѓаните и до спортските клубови во локалните заедници со што се отвораат можностите и потенцијалите за нивна поголема искористеност и за развој на спортот и физичката култура.

Градоначалникот на Општина Карпош во интервју за „еМагазин“ изјави дека една од целите во неговиот мандат ќе биде враќање на салата „Партизан“ нејзино обновување како и да се врати како синоним за спортското живеење во Карпош.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Папата Франциск ќе биде послужен со едно од најдобрите македонски вина на свечениот ручек

Редакција

(Фото) AVON испишува ново поглавје во својата историја и го лансира новиот мирис Her Story како признание за секоја жена

Редакција

Две национални награди за проектите на ЕВН за Електромобилност и Знаковен јазик

Редакција