еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Ги врзал сопругата и ќерката и ги однел во Психијатарската болница во Демир Хисар

На 06.06.2019 година во 21.15 часот во СВР Битола било пријавено дека во крушевско село, во куќата сопственост на 65-годишен маж, тој ги врзал неговата ќерка (27) и неговата сопруга (52), по што насилно ги внел во неговото патничко возило и ги однел во Психијатриска болница во Демир Хисар, информира МВР.

65-годишниот маж бил приведен во Полициската станица Демир Хисар и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Условите наведени во огласот, кандидатите треба да ги исполнуваат во моментот на пријавувањето во електронска форма преку корисничкиот профил креиран на интернет страницата на Агенцијата за администрација.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Измама во Гостивар: „Канаѓанец“ му зел 500 евра за болнички услуги, а во залог му оставил „златен часовник“

Никола Осило

Само во Македонија: Во Гостивар изградиле четири ката над дозволеното

Никола Осило

Потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

Редакција