еМагазин
Image default
Локално

Невреме го зафати Скопје

Невреме проследено со силен дожд и ветер го зафати Скопје попладнево.

Циклонот кој носи големо количество на дожд и грмежи, беше најавен од страна на метеоролозите и се очекува да продолжи и утре.

Вечерва има два големи настани на отворено, на Плоштадот ќе се гледа финалето помеѓу Вардар и Веспрем, како и концертот на Стинг на Градски стадион.

Од Авалон продукција препорачаа да се носат кабаници и чадори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија: Едно лице почина во пожарот во продавница кај „Рамстор мол“

Никола Осило

Скопјанка нападната сред бел ден на Кејот „13-ти Ноември“

Никола Осило

Уапсен Косовар баран од Интерпол на граничниот премин „Долно Блаце“

Никола Осило