еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ни срам, ни извинување од Џафери

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не им се извини на собраниските службеници кои ги пцуеше и навредуваше, а бидејќи очигледно нема срам за ваквото недолично однесување, нема ни извинување до граѓаните, кои му даваат плата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Аудио) Објавена снимка во која Џафери вика и пцуе по вработени во Собрание, ВМРО ДПМНЕ бара оставка

Наместо извинување, тој ги обвини за скандалот службениците во Собранието кои не го исклучиле микрофонот, поради кои сите дознавме како еден висок функционер се однесува на работното место.

Не дека не знаевме, ама еве сега имаме „црно на бело“.

Кој може да грантира дека Џафери и друг пат не се однесувал вака?

Премиерот Димитар Ковачевски, пак ношалантно изјави дека немал коментар за однесувањето на Џафери. Ја слушнал снимката, ама незнаел кој со кого разговарал.

Со некој на улица сигурно не зборува. А и за таму вакво однесување е недолично.

Тоа што нема осуда, значи дека вакво однесување се одобрува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски неможел да коментира за скандалозната снимка со Џафери, оти не гледал кој со кого зборува

Нема и осуда од повеќето партии, кои секојдневно не замараат со разни глупости, што доволно покажува на кое ниво од развојот се.

Фото: Собрание

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за образование и наука склучи договор со “Арс студио Тамара“ вреден 5,1 милиони евра

Редакција

Убава вест: Оздравени 1.129 болни од Ковид-19

Редакција

(Видео) Македонец во Благоевград го праша Петков кога Бугарија ќе ги признае Македонците

Редакција