еМагазин
Image default
Локално

Обид за убиство: Кумановец му го расекол лицето на сограѓанин

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(60) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “убиство во обид“, информира МВР.

Имено на 15.09.2018 година околу 15,00 часот во Куманово на улицата „Бранко Богдановски-Гуцман“ пријавениот со употреба на нож му нанел расекотини на С.С. (45) од Куманово, во пределот на лицето и раката, по што се дал во бегство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Ги врзал сопругата и ќерката и ги однел во Психијатарската болница во Демир Хисар

Никола Осило

Обид за самоубиство: Жена се фрли од надвозник во близина на амбулантата Пролет

(Видео) Голем пожар во продавница за гуми на улица Јордан Мијалков во Скопје

Никола Осило