еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Обид за упад во станот на германскиот канцелар Шолц

Непознат маскиран напаѓач провалил во домот на германскиот канцелар Олаф Шолц, пишува бриселскиот портал Политико.

Според написот, лице со ракавици, качулка и маска на лицето, држејќи батериска ламба, во неделата вечер се обидел да упадне во станбениот комплекс во Потсдам, мал град во близина на Берлин, каде живее Шолц.

Германскиот весник Шпигел објави дека германскиот канцелар не бил дома во моментот на веројатниот обид за грабеж, а се наведува и дека фотографии се преземени од снимките од надзорните камери. Лицето се обидело да упадне во станот на Шолц, но побегнало кога бил забележан, наведува Шпигл.

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија обезбеди прибежиште за уште 14 авганистански граѓани

Редакција

Собранието ќе продолжи со седницата за избор на министри в понеделник

Редакција

„Брако“ продолжува со инвестиции: Завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро

Редакција