еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од безбедносни причини Пендаровски одложи интервју

Синоќешното интервју на ТВ21 го одложивме поради тоа што околу телевизијата која се наоѓа во непосредна близина на Собранието беше воспоставен посебен сообраќаен режим, напиша претседателот Стево Пендаровски на Фејсбук.

-Во оваа прилика сакам да го осудам насилството како метод во политиката што не би требало да има место во современите демократии, вели Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+фото) Пееше Ребека: Илјадници граѓани повторно кажаа НЕ на “францускиот предлог“

Власта уфрла провокатори за да апси народ, обвинуваат од Левица

(Видео+фото) Протестите ескалираа: 47 повредени полицајци и 11 приведени демонстранти

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Десетина пораки за врсничко насилство стигнале на мејловите на Министерството за образование и наука

Редакција

Израел и Хамас се договорија за четиридневен прекин на огнот и ослободување на дел од заложниците

Редакција

Зошто Св. Кирил и Методиј не се Бугари

Редакција