еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од денеска почнува есента, првиот ден со дожд и ретки грмежи

Од денеска почнува есента на северната хемисфера, а истовреме на јужната хемисфера почнува пролетта.

На првиот ден од есента, Сонцето во Скопје ќе изгрее во 06:20 часот, а ќе зајде во 18:32 часот. Денот ќе трае 12 часа и 12 минути.

Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот се очекуваат повремени локални врнежи од дожд кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Врнежи ќе има и во вторник кога на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Загинатите и повредените во автобуската несреќа, треба да бида пријавени како несреќи на работно место

Редакција

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Редакција

Комерцијална банка оствари добивка од 28 милиони евра за девет месеци

Никола Осило