еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Ковид-19 починале пет лица, сите со коморбидитети

Министерството за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани две починати лице од Ковид-19: по едно починатo лице од Куманово (75г) и Тетово (83г).

Двете лица се починати во болнички услови.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза Ковид-19 од Мој Термин, дополнително се пријавени три починати лица од: Охрид (1), Гостивар (1) и Виница (1), на возраст од 43 години до 76 години.

Пријавените лица се починати во период од 21.03.2022 до 26.03.2022 година. Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.

Од вкупниот број на починати лица (5), кај сите починати лица се регистрирани коморбидитети.

Вкупниот број на починати е 9.226.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест: 249 оздравени од Ковид-19

Нови 201 случаи на Ковид-19 од 1.986 тестови, 37 реинфекции

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Емил Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јорданова и Коровешовска

Редакција

Стартува масовната вакцинација, за денеска закажани термини за 3.000 граѓани

Редакција

(Фото) Вработени во НП Шар Планина оделе пеш 90 минути за да го гасат пожарот со метли и лопати

Редакција