еМагазин
Image default
Локално

Ограбена спортска обложувалница во Стајковци

На 28.03.2019 околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во село Стајковци, скопско, три лица извршиле разбојништво и одзеле пари од дневниот промет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петгодишно дете тешко повредено по удар од автомобил во Штип

Никола Осило

Физички нападнал полицаец во Охрид

Никола Осило

(Галерија) За вљубениците во автомобили во Скопје: Изложба на електрични и хибридни возила

Редакција