еМагазин

Tag : обложувалница

Локално

Алкохолизиран скопјанец направил хаос во спoртска обложувалница

Редакција
На 11.01.2020 год. во 21,30 часот во СВР Скопје вработен во спортска обложувалница пријавил дека во обложувалница лоцирана на бул.,,Февруарски поход“ едно лице, кое било...
Локално

Двајца повредени во пукање во обложувалница во Топанско Поле

Редакција
На 04.01.2020 во 17.15 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека од спортска обложувалница во населбата Топанско Поле...
Локално

Со пиштол и се заканувал на вработена во обложувалница, па си заминал

Никола Осило
На 18.10.2019 околу 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице упатило закана со пиштол кон вработената,...
Локално

Приведен скопјанец кој навредувал полицајци во обложувалница

Никола Осило
На 07.10.2019 во 15.30 часот во спортска обложувалница на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода К.Ѓ.(30) од Скопје поради тоа што...
Локално

Приведен штипјанец поради физички напад и обид за грабеж на обложувалница во Кочани

Никола Осило
На 01.09.2019 во 20.40 часот во Полициската станица Кочани бил приведен З.В.(38) од Штип, поради тоа што во 09.10 часот, со уште едно лице, во...
Локално

Го натепал во обложувалница

На 25.05.2019 година во 22,00 часот К.Ч.(39) од с.Лескоец пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот во спортска обложувалница во с.Лескоец-охридско бил физички нападнат од...
Локално

Тетовчанка вработена во обложувалница си печатилa тикети без пари

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(23) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, информира МВР. На 13.12.2018 година во...
Локално

Кичевчанец со закана со нож ограбил обложувалница

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против П.С.(30) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР....
Локално

Се степале во обложувалница во населба Илинден

Никола Осило
На 31.03.2019 околу 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во населба Илинден бил нарушен јавниот ред и мир со физичка...
Локално

Ограбена спортска обложувалница во Стајковци

Никола Осило
На 28.03.2019 околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во село Стајковци, скопско, три лица извршиле разбојништво и одзеле пари...