еМагазин

Tag : Топанско поле

Локално ТОП СТОРИИ

Неколку лица со закана со оружје нападнале чувар и запалиле банкомати во Топанско Поле

Редакција
Неколку лица со закана со оружје утринава во деловен објект во Скопје нападнале чувар, а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот...
Локално ТОП СТОРИИ

Пукање во Топанско поле: Жител на Арачиново повредил 24-годишен полицаец кој не бил на должност

Редакција
Во пукање на улица Методија Митевски во Скопје, во населбата Топанско поле, вчера вечерта е повредени 24-годишен полицаец, кој во тој период не бил на...
Локално ТОП СТОРИИ

Убиените во Топанско Поле се скопјани на возраст од 24 и 28 години

Редакција
Порталот А1он објави дека двете лица кои се убиени во престрелка синоќа околу 03:00 часот во скопската населба Топанско Поле биле на возраст од 24...
Локално ТОП СТОРИИ

Две лица убиени во Топанско Поле додека седеле во автомобил

Редакција
Рано утринава околу 3 часот убиени се две лица додека седеле во нивниот автомобил на ул. Македонско-косовска бригада во населбата Топанско Поле во Скопје. Мотивот...
Локално

Двајца повредени во пукање во обложувалница во Топанско Поле

Редакција
На 04.01.2020 во 17.15 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека од спортска обложувалница во населбата Топанско Поле...
Локално ТОП СТОРИИ

Случаен минувач најде новороденче на улица во Топанско поле: Мајката го оставила веднаш по породувањето

Редакција
На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новородено најдено во скопската населба Топанско поле. „Се работи за машко...