еМагазин

Tag : банкомати

Локално ТОП СТОРИИ

Видео од вооружениот напад и експлозијата на банкомат во скопско Топанско Поле

Редакција
Вчера во вооружен грабеж беа обиени банкоматите пред трговскиот центар Point Retail Park во скопско Топанско Поле. Од трговскиот ценатар информираа дека нема повредени и...
Локално ТОП СТОРИИ

Неколку лица со закана со оружје нападнале чувар и запалиле банкомати во Топанско Поле

Редакција
Неколку лица со закана со оружје утринава во деловен објект во Скопје нападнале чувар, а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Руската рубља драматично паѓа, Русите панично вадат пари од банкоматите

Редакција
Руската рубља драматично паѓа, а видето кое го објави рускиот весник Новаја газета покажува дека Русите во паника од понатамошен уште поголем пад, масовно вадат...
Локално

Претреси во Сарај, приведени разбојници што краделе од банкомати

Редакција
На 13.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за општ и насилен криминал во координација со ОВР Кичево и ЕВР Ѓорче Петров, по...
Локално

„Олесниле“ два банкомати во салон за мебел во Штип

Редакција
На 09.11.2020 во 07.30 часот во СВР Штип, С.Т.(45) пријавил дека во текот на ноќта помеѓу 08 и 09.11.2020 со употреба на сила од два банкомата...