еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оне.Вип го доби тендерот на АЕК за мобилна телефонија вреден седум милиони денари

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) по распишаниот тендер за набавка на услуга за мобилна телефонија склучи договор со друштвото за комуникациски услуги Оне.Вип ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.080.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Инбох“ го доби тендерот на ПИОМ за дигитализација на микрофилмска документација вреден 297.000 евра

Никола Осило

Запаленото „БМВ“ аларм за газдите и институциите: Работниците не се робови

Никола Осило

„Каргомакс“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на две комунални возила вредни 459.000 евра

Никола Осило