еМагазин
Image default
Македонија

Бујар Османи: Поставете го албанското знаме било каде, дозволено е со закон

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во интервју за ТВ21 го коментираше инцидентот со поставувањето на албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид од наводен играорец од Косово

Тој рече дека албанското знаме може да се постави било каде и дека тоа е дозволено со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Владата велат дека Законот за употреба на знамињата треба да го почитуваат сите

Османи не го знае законот за употребата на албанското знаме

На Османи и Џафери им е поважно албанското знаме, отколку функционирање на правото и законите?

За Џафери казната за играорецот кој постави албанско знаме, требало да биде поблага

Играорецот вели дека Охрид е албански град, затоа ставил албанско знаме на Самоиловата тврдина

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

Редакција

Заев: И да има мнозинство, тоа треба да биде обезбедено во нормални услови

Редакција

Фатиме Фетаи: СЈО не е безгрешна, ќе се врати на пиедесталот на воспоставување на правото

Редакција