еМагазин
Image default
Техно

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“: Вознемирени и македонските корисници

Неколку часа трае падот на социјалните мрежи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вотсап“ поради што пристап до нив немаат корисниците од целиот свет.

Прекинот се почувствува и во нашата земја и предизвика збунетост и вознемиреност кај редовните корисници.

Ова е втор пат за само еден месец да има голем пад на „Фејсбук“. Се уште не се знаат причините за денешниот пад на мрежите, ниту пак колку ќе трае прекинот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Galaxy Watch Active2: Дизајниран за балансирање на велнес-можностите со подобрено вмрежување

Редакција

Самсунг и Мајкрософт: Далечинскиот пристап при работењето е во пораст

Редакција

A1 за припејд сегментот во мобилната телефонија: 10GB за опуштено сурфање

Редакција