еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

По две години во бегство: Полицијата го приведе убиецот на Мартин Јанушев

Полицијата вечерва го обезбеди убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години, потврдуваат извори во МВР.

Филип Секуловски – Кобра , кој беше баран со потерница од МВР веќе е во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев на 3 ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Стотици пластични шишиња пловат по Вардар, Скопје стана главен град на ѓубрето

Редакција

Општина Бутел вработува 18 државни службеници, плата до 25.000 денари

Никола Осило

Одоложено судењето за „Топлик“ на СЈО

Редакција