еМагазин
Image default
Забава

Почина пејачот Момо Николовски

По тешко боледување почина македонскиот пејач на народна музика, Момо Николовски.

Информацијата со јавноста на Фејсбук ја сподели неговата сопруга, Валбурга Батева- Николовска, која изминатиов период бараше подршка за лечење на сопругот, а беше организиран и хуманитарен концерт.

Николовски е добитник на бројни награди на фестивали.

Фото: Фејсбук/Батева- Николовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Џенифер Анистон ги прегреа социјалните мрежи: Секси и на 50. години

Редакција

(Видео) „Зоки Поки“ почнува со емитување на 4 мај на МРТ: Запознајте ја актерската екипа

Редакција

(Видео) Забава во „СКАрантин“: „Суперхикс“ повторно одушевија и од карантин со нова песна и спот

Редакција