еМагазин
Image default
Локално

Почината жена која била пријавена за исчезната во Радовиш

Жител на Радовиш вчера во Полициската станица во градот пријавил дека на местото викано „Ќучук Ерик“ забележал починато женско лице, информира МВР.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од Полициската станица, а од страна на лекар од Јавната здравствена установа во Радовиш било констатирано дека на телото нема траги на насилство.

Лицата Т.М. и С.М. од Радовиш извршиле препознавање на починатото лице и потврдиле дека се работи за нивната мајка Т.М., која на 11 август во Полициската станица Радовиш била пријавена за исчезната.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезна 16-годишно девојче од СОС Детско село

Редакција

Нови цени за паркингот во Охрид и услугата за користење на сидриштето за глисери

Редакција

Во Скопје 379 санкционирани возачи, 101 ја пречекориле брзината

Редакција