еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради стечај, акциите на Топлификација исклучени од котација на Македонската берза

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 23.11.2018 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Топлификација АД Скопје, заради стечај на друштвото, информираат од Берзата.

“Акциите издадени од Топлификација АД Скопје ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата почнувајќи од 26.11.2018 година (понеделник)“, велат од Берзата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кулминација на превирањата во „Топлификација“: Судот одобри стечај, фрчат кривични пријави

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во „Аџибадем Систина“ спасен живот на трудница со тумор на срцето: Мајката и бебето се добри

Редакција

(Видео) „Изгубени во преводот“: Велешкиот градоначалник Аце Коцевски бараше македонски јазик на прес-конференција со министерот Арбер Адеми

Никола Осило

(Фото) Фамилијата Заеви во новогодишна атмосфера

Редакција