еМагазин

Tag : Македонската берза

Бизнис ТОП СТОРИИ

Историски ден: Почна со работа Македонската берза на електрична енергија

Редакција
Овој ден ќе го запаметиме по тоа што денеска во 10:35 часот за првпат се затвори портата за тргување на Македонската берза на електрична енергија,...
Бизнис

Пад на прометот и трансакциите на Македонската берза во јуни

Редакција
Македонската берза го објави билтенот за јуни, кој покажува пад на прометот и бројот на трансакциите: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Топ 5 акции со најголем раст и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради стечај, акциите на Топлификација исклучени од котација на Македонската берза

Редакција
Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 23.11.2018 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Топлификација АД Скопје,...