еМагазин

Tag : јуни

Македонија

Градинките ќе започнат со работа на почетокот на јуни

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за телевизија „24“ информираше дека скринингот во градинките завршува следната недела, најавувајќи дека детските установи ќе започнат со...
Бизнис

Драстично намален прометот на Македонската берза

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за јуни, годинава во кој може да се забележи дека вкупниот промет на берзата изнесувал 373 милиони денари, што е намалување...
Македонија

Влада: Неработниот ден за посетата на Папата Франциск ќе се одработи на 8 јуни

Никола Осило
На вчерашната седница Владата донесе заклучок 7 мај, кој беше прогласен за неработен ден заради посетата на Папата Франциск, да биде одработен на 8 јуни....
Македонија ТОП СТОРИИ

Прва парада на гордоста на 29 јуни во Скопје

Никола Осило
Првата парада на гордоста ќе се одржи на 29 јуни во центарот на Скопје, најави денеска Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија. Активистот...
БЕНЧМАРК

Франција и Холандија сѐ уште резервирани за старт на преговорите со ЕУ во јуни

Редакција
И покрај големата поддршка на бројни земји членки на ЕУ за почеток на преговори со нашата земја, во Франција, Холандија и други западноевропски земји сѐ...